Strona Główna ˇ Wzory dokumentów ˇ Regulaminy, instrukcje, wytyczne ˇ Akty prawne ˇ Materiały do awansu ˇ Galeria ˇ Terminarz prac zarządu Tuesday, December 04, 2018
Druki do sprawozdania finansowego
Wzory dokumentów
Regulaminy, instrukcje, wytyczne
Radca prawny
Materiały do awansu
Terminarz prac zarządu
Władze Okręgu off
Narada szkoleniowa dla Prezesów Oddziałów
9 listopada 2017r. w Lublinie Zarząd Okręgu Lubelskiego zorganizował naradę szkoleniową dla Prezesów Oddziałów z udziałem Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego Kol. Sławomira Broniarza.
Zebranie rozpoczął Prezes Okręgu Lubelskiego Adam Sosnowski, który powitał zebranych i krótko omówił porządek spotkania.
Prezes ZNP Sławomir Broniarz omówił aktualne sprawy związkowe i oświatowe. Poinformował prezesów o bieżących działaniach ZNP. Przypomniał o rozpoczęciu akcji zbieraniu podpisów przeciwko nowym projektom rozwiązań zawartych w ustawie o finansowaniu zadań oświatowych (przyjętych przez Sejm w dniu 27.10.br) dotyczących formuły oceny pracy i awansu zawodowego nauczycieli, trybu przyznawania urlopu dla poratowania zdrowia, a także likwidacji niektórych dodatków socjalnych, które są niekorzystne dla nauczycieli i niosą zagrożenia dla autonomii zawodu nauczyciela.
Następnie Prezes Okręgu Adam Sosnowski przekazał informacje dotyczące ujednolicenia systemu księgowego oddziałów w związku z obowiązkiem przekazywania informacji o ewidencji VAT w postaci JPK (Jednolitego Pliku Kontrolnego).
Kolejnym punktem zebrania było krótkie szkolenie przeprowadzone przez Kol. Dorotę Michalak – instruktora Pedagogicznego Zespołu Polityki Edukacyjnej ZG ZNP dotyczące ramowych statutów szkół publicznych.
Zebranie zakończył Prezes Okręgu dziękując wszystkim za przybycie.
Nowelizacja Karty Nauczyciela w Senacie RP

VI edycja Nauczyciele – Nauczycielom Ofiarom Majdanka
„Musimy podjąć trudną decyzję, że ludzie ci powinni zniknąć z powierzchni ziemi[…] Może, dużo później, będziemy mogli się zastanawiać, czy powinniśmy powiedzieć coś więcej na ten temat narodowi niemieckiemu. Osobiście wierzę, że byłoby lepiej dla nas – dla nas wszystkich – zatrzymać to dla siebie, wziąć na swe barki odpowiedzialność (odpowiedzialność za akt, nie za ideę) i zabrać sekret do grobu” - to fragment treści tajnego rozkazu Heinricha Himmlera dla oficerów SS, wydanego w Poznaniu 10 czerwca 1943 roku w sprawie eksterminacji ludności cywilnej, przede wszystkim żydowskiej.
26 października 2017 r. na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku w Lublinie odbyła się VI edycja uroczystości uczczenia pomordowanych nauczycieli i pracowników oświaty pod hasłem „Nauczyciele – Nauczycielom Ofiarom Majdanka”, której celem jest ciągłe przypominanie historii obozu w różnych okresach jego istnienia – podczas VI edycji widziane oczami uczestników tych wydarzeń.
Więcej czytaj tutaj.
Pensje i autonomia!

Szczegóły znajdziesz tutaj
Najnowsze dane dotyczące zwolnień nauczycieli

Najnowsze dane dotyczące zwolnień nauczycieli zostały opublokowane na stronie Zarządu Głównego ZNP

TU I TERAZ - WIDZĘ, SŁUCHAM, PYTAM: 4 WRZEŚNIA 2017

W TVP3 Lublin, w audycji TU I TERAZ - WIDZĘ, SŁUCHAM, PYTAM odbyła się kolejna debata na temat reformy oświaty. W debacie wzięli udział, między innymi, Kol. Adam Sosnowski - Prezes Zarządu Lubelskiego Okręgu ZNP i Waldemar Woźniak - członek Zarządu Lubelskiego Okręgu ZNP. Przebieg debaty można prześledzić na stronie internetowej TVP3 Lublin .

Protest 04 września 2017

.
List prezesa ZNP na rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

List znajdziesz na stronie Zarządu Głównego ZNP

ZNP prosi premier Szydło o spotkanie

Treść pisma ZNP do Pani Premier znajdziesz tutaj
List Prezesa ZNP do nauczycieli

Treść listu znajdziesz na stronie Zarządu Głównego ZNP

Żądamy referendum! - pikieta

Strona 4 z 29 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Warto

Głos

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.