Strona Główna ˇ Wzory dokumentów ˇ Regulaminy, instrukcje, wytyczne ˇ Akty prawne ˇ Materiały do awansu ˇ Galeria ˇ Terminarz prac zarządu Sunday, January 21, 2018
Druki do sprawozdania finansowego
Wzory dokumentów
Regulaminy, instrukcje, wytyczne
Akty prawne
Radca prawny
Materiały do awansu
Terminarz prac zarządu
Władze Okręgu off
Harmonogram
Harmonogram składania bilansów w Okręgu Lubelskim w 2018 roku znajdziesz w TUTAJ
.
Zawieszamy rozmowy z ministerstwem edukacji

Urlopy zdrowotne zawieszone

List do premiera M.Morawieckiego

Treść list znajdziesz na Stronie ZG ZNP.
Wolontariat w szkole
W ostatnich tygodniach ZNP otrzymało sporo informacji dotyczących prób "dobrowolnego" zmuszania nauczycieli do prowadzenia zajęć dodatkowych jako... wolontariatu.
Z całą mocą podkreślamy: takie działania są skandaliczne i bezprawne!
Opinia w sprawie prowadzenia zajęć w szkole w formie wolontariatu tutaj.

Prezydent RP podpisał nowelizację Karty Nauczyciela

Najistotniejsze zmiany w Karcie Nauczyciela znajdziesz na stronie Zarządu Głównego ZNP
Wniosek ZNP do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Pierwsza Dama spotkała się z Prezesem ZNP

Szczegóły na stronie Zarządu Glównego ZNP

Dane z SIO

Narada szkoleniowa dla Prezesów Oddziałów
9 listopada 2017r. w Lublinie Zarząd Okręgu Lubelskiego zorganizował naradę szkoleniową dla Prezesów Oddziałów z udziałem Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego Kol. Sławomira Broniarza.
Zebranie rozpoczął Prezes Okręgu Lubelskiego Adam Sosnowski, który powitał zebranych i krótko omówił porządek spotkania.
Prezes ZNP Sławomir Broniarz omówił aktualne sprawy związkowe i oświatowe. Poinformował prezesów o bieżących działaniach ZNP. Przypomniał o rozpoczęciu akcji zbieraniu podpisów przeciwko nowym projektom rozwiązań zawartych w ustawie o finansowaniu zadań oświatowych (przyjętych przez Sejm w dniu 27.10.br) dotyczących formuły oceny pracy i awansu zawodowego nauczycieli, trybu przyznawania urlopu dla poratowania zdrowia, a także likwidacji niektórych dodatków socjalnych, które są niekorzystne dla nauczycieli i niosą zagrożenia dla autonomii zawodu nauczyciela.
Następnie Prezes Okręgu Adam Sosnowski przekazał informacje dotyczące ujednolicenia systemu księgowego oddziałów w związku z obowiązkiem przekazywania informacji o ewidencji VAT w postaci JPK (Jednolitego Pliku Kontrolnego).
Kolejnym punktem zebrania było krótkie szkolenie przeprowadzone przez Kol. Dorotę Michalak – instruktora Pedagogicznego Zespołu Polityki Edukacyjnej ZG ZNP dotyczące ramowych statutów szkół publicznych.
Zebranie zakończył Prezes Okręgu dziękując wszystkim za przybycie.
Nowelizacja Karty Nauczyciela w Senacie RP

Strona 1 z 27 1 2 3 4 > >>

Warto

Głos

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.