Strona Główna ˇ Wzory dokumentów ˇ Regulaminy, instrukcje, wytyczne ˇ Akty prawne ˇ Materiały do awansu ˇ Galeria ˇ Terminarz prac zarządu Saturday, October 01, 2016
Wzory dokumentów
Regulaminy, instrukcje, wytyczne
Akty prawne
Radca prawny
Materiały do awansu
Terminarz prac zarządu
Władze Okręgu off
Posiedzenie Zarządu Okręgu Lubelskiego i narada Prezesów Oddziałów
22 września 2016 r. w Lublinie odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgu Lubelskiego ZNP
Porządek obrad:
1.Informacja o przebiegu prac nad zmianami w systemie edukacji.
2.Analiza sytuacji kadrowej w placówkach oświatowych.
3.Regulaminy wynagradzania nauczycieli, waloryzacja płac pracowników niepedagogicznych.
4.V edycja Dni Majdanka pod hasłem „Nauczyciele – Nauczycielom Ofiarom Majdanka”- przygotowania.
5.Zatwierdzenie wniosków o nadanie odznaczeń związkowych.
6.Aktualne sprawy związkowe i oświatowe.
Po posiedzeniu Zarządu prezesi oddziałów Okręgu Lubelskiego ZNP spotkali się na naradzie poświęconej reformie systemu edukacji oraz planowanym działaniom ZNP dotyczącym zmianom ustroju szkolnego.
W zebraniu wzięli udział zaproszeni goście w osobach: Kol. Grzegorz Gruchlik – wiceprezes Zarządu Głównego ZNP i Pani Teresa Misiuk – Kurator Oświaty w Lublinie.
Naradę rozpoczął prezes Okręgu Lubelskiego ZNP Kol. Adam Sosnowski przybliżając zebranym tematykę spotkania. Następnie Pani Kurator Teresa Misiuk przedstawiła główne zagadnienia dotyczące reformy oświaty pt”Dobra zmiana”, zwracając uwagę na konieczność prowadzenia skutecznego dialogu z partnerami społecznymi, w celu bezkonfliktowego wprowadzania zmian. Pani Kurator wielokrotnie wyraziła gotowość do rozmów i spotkań z przedstawicielami związków zawodowych i samorządowcami. Zapewniła również, że będzie skutecznie interweniowała tam, gdzie będzie dochodziło do łamania prawa oświatowego.
Kol. Grzegorz Gruchlik przedstawił stanowisko ZNP dotyczące wprowadzanych zmian, odniósł się do niepokojów społecznych wynikających z w/w reformy, niepokojów nauczycieli, pracowników administracji i obsługi związanych z obawą utraty pracy.
W dalszej części debaty prezesi oddziałów Okręgu Lubelskiego ZNP pytali Panią Kurator Teresę Misiuk o szczegóły reformy, wyrażali swoje niepokoje, prosili o pomoc i interwencję w ważnych dla uczniów i nauczycieli sprawach dziejących się w ich placówkach, a ich zdaniem sprzecznych z założeniami reformy i priorytetami na ten rok Kuratora Oświaty w Lublinie.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Niedobra zmiana w edukacji
Szczegóły inicjatywy znajdziesz na stronie Zarządu Głównego ZNP.
Apel do minister edukacji

Treść apelu znajdziesz TUTAJ
Tu i teraz - Widzę, słucham, pytam
Zapraszamy do zapoznania się z audycją Telewizji Lublin 3 wyemitowaną 5 września 2016. Gościem audycji był między innymi Prezes Okręgu Lubelskiego ZNP Kol. Adam Sosnowski. Audycję znajdziesz TUTAJ.

NIE dla chaosu w szkole

Szczegóły akcji na stronie internetowej Zarządu Głównego ZNP
Ranking systemów oświaty

Warto się zapoznać z infografiką obrazującą kondycję polskiej oświaty na tle innych krajów. Materiał zamieszczony na portalu Onet znajdziesz TUTAJ
List otwarty ZNP do Rodziców i Nauczycieli
Szanowni Rodzice i Nauczyciele
W związku z zapowiadanymi przez MEN zmianami istniejącego w Polsce systemu oświaty zachęcamy do lektury listów otwartych Związku Nauczycielstwa Polskiego.

List otwarty do Rodziców List otwarty do Nauczycieli

Negatywne konsekwencje „dobrej zmiany”

– Na każdą placówkę wskazaną do zmiany trzeba będzie wydać około miliona złotych – mówi Antoni Pawlak z Urzędu Miasta w Gdańsku.

Więcej czytaj na stronie internetowej Zarządu Głównego ZNP

Planowane zmiany w systemir oświaty - prezentacja
Zarząd Okręgu Lubelskiego ZNP publikuje prezentację przygotowaną przez Zespół Polityki Edukacyjnej ZG ZNP dotyczącą planowanych zmian w systemie oświaty. Prezentację znajdziesz tutaj.

Petycja w obronie polskiej szkoły
Przedstawione 27 czerwca 2016 r. przez minister edukacji Annę Zalewską "nowe" rozwiązania w edukacji oznaczają powrót do systemu sprzed 1999 roku, zupełnie nieodpowiadającego współczesnemu rozwojowi cywilizacyjnemu.
Związek Nauczycielstwa Polskiego, w trosce o wysoką jakość kształcenia i wychowania, mając na uwadze dobro dziecka i ucznia, przewidując ogromne koszty społeczne i finansowe, wynikające z zapowiadanej reformy, rozpoczyna akcję zbierania podpisów pod petycją w obronie polskiej szkoły.
Zwracamy się do rodziców, nauczycieli, samorządowców, organizacji pozarządowych, ruchów społecznych oraz osób, którym leży na sercu dobro dzieci, o podpisanie petycji.
Szczegóły o petycji znajdziesz na stronie Zarządu Głównego ZNP
Petycję możesz podpisać wchodząc na stronę tutaj.
Reforma oświaty Anny Zalewskiej

Szczegóły na Stronie Zarządu Głównego ZNP
.
Strona 1 z 21 1 2 3 4 > >>

Warto

Głos

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.