Strona Główna ˇ Wzory dokumentów ˇ Regulaminy, instrukcje, wytyczne ˇ Akty prawne ˇ Materiały do awansu ˇ Galeria ˇ Terminarz prac zarządu Monday, January 16, 2017
Nawigacja
Strona Główna
Dane teleadresowe
Wzory dokumentów
Regulaminy, instrukcje, wytyczne
Akty prawne
Radca prawny
Materiały do awansu
Forum
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
Terminarz prac zarządu
Władze Okręgu off
Prezydent podpisał ustawy wprowadzające reformę edukacji

Więcej czytaj na stronie ZG ZNP

Zebranie prezesów oddziałów
5 stycznia 2017 roku w siedzibie Zarządu Okręgu w Lublinie odbyło się zebranie Prezesów Oddziałów Okręgu Lubelskiego ZNP w sprawie wejścia w spór zbiorowy z dyrektorami szkół
i placówek oświatowych objętych działaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Radca Prawny Okręgu Lubelskiego ZNP p. Marek Kasperek omówił szczegółowo, krok po kroku, procedury i obowiązujące terminy wejścia w spór zbiorowy z pracodawcami. Wyjaśniał wszelkie wątpliwości i odpowiadał na pytania Prezesów Oddziałów ZNP, które wynikały z Ustawy o Rozwiązywaniu Sporów Zbiorowych.
Prezes Okręgu Lubelskiego ZNP, kol. Adam Sosnowski poinformował zebranych o aktualnych sprawach związkowych i działaniach podejmowanych przez Zarząd Okręgu Lubelskiego ZNP.
Dziękujemy Wszystkim Prezesom za udział w zebraniu.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Harmonogram składania bilansów
Harmonogram składania bilansów w Okręgu Lubelskim w 2017 roku

SPÓR ZBIOROWY – STRAJK. Krok po kroku
Szczegóły na stronie ZG ZNP.
Uchwała ZG ZNP ws. sporu zbiorowego
Szczgóły znajdziesz na stronie ZG ZNP.
PIKIETA: Prezydencie! Nie podpisuj!

Szczegóły na stronie ZG ZNP
14 grudnia Sejm przyjął reformę edukacji
Szczegóły na stronie ZG ZNP

Kartka do posłanek i posłów
Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego zaproponował akcję przesyłania kartek świątecznych do posłanek i posłów. Szczegóły znajdziesz na stronie ZG ZNP.
TU I TERAZ - WIDZĘ, SŁUCHAM, PYTAM: 12 GRUDNIA 2016
12 grudnia 2016r. w programie TU I TERAZ - WIDZĘ, SŁUCHAM, PYTAM w TVP Lublin odbyła się debata pod hasłem Dlaczego reforma oświaty?. W debacie wziął, między innymi, udział Adam Sosnowski Prezes Zarządu Okręgu Lubelskiego ZNP, oraz kilku członków naszego związku. Całą audycję można zobaczyć na stronie internetowej TVP3 Lublin.
Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
W poniedziałek 5 grudnia 2016 r. Prezes Okręgu Lubelskiego ZNP Adam Sosnowski i wiceprezes Bogumiła Błaziak byli uczestnikami blisko godzinnego spotkania z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.
Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół nr 2 w Łęcznej a zorganizowane przez górnicze związki zawodowe „Solidarność”, które to zaprosiły Pana Prezydenta na obchody „Barbórki 2016”.
Jednym z punktów wizyty było spotkanie z grupą nauczycieli, podczas którego zebrani mieli możliwość przedstawienia Panu Prezydentowi swoich obaw związanych z zamiarem przeprowadzenia przez Rząd RP reformy systemu edukacji. W słowie końcowym zebrani nauczyciele i związkowcy zwrócili się z prośbą do Pana Prezydenta o zawetowanie ustaw wprowadzających w/w reformę, motywując to tym, iż nie ma żadnych merytorycznych podstaw do jej wprowadzenia a skutki przyniosą wiele szkód, zarówno uczniom, rodzicom jak i nauczycielom.
Po spotkaniu z nauczycielami Pan Prezydent Andrzej Duda udał się do hali sportowej Zespołu Szkół nr 2, aby przywitać się i porozmawiać z mieszkańcami Łęcznej.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Wyniki Turniju Piłki Siatkowej Radzyń Podlaski 2016
3 grudnia 2016r. w obiektach sportowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbył się XVI Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty o Puchar Prezesa Okręgu Lubelskiego ZNP w kategorii kobiet i mężczyzn. Organizatorami turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP w Radzyniu Podlaskim i Zarząd Okręgu Lubelskiego ZNP. Imprezę otworzyli Kol. Adam Sosnowski – Prezes Okręgu Lubelskiego ZNP, który ufundował puchar dla najlepszej drużyny
i Kol. Andrzej Niewęgłowski - Prezes Oddziału Powiatowego w Radzyniu Podlaskim. Gospodarzy obiektu reprezentował Pan Piotr Mackiewicz – wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.
W turnieju wzięło udział 6 zespołów, w tym: 2 drużyny żeńskie i 4 męskie.
W kategorii kobiet:
I miejsce zdobyła drużyna ZOP ZNP w Puławach
II miejsce zdobyła drużyna ZO ZNP z Łukowa gminy
W kategorii mężczyzn:
I miejsce zdobyła drużyna ZO ZNP w Łukowie
II miejsce zdobyła drużyna ZOP ZNP w Puławach
III miejsce zdobyła drużyna ZOP ZNP w Opolu Lubelskim
IV miejsce zdobyła drużyna ZO ZNP w Kąkolewnicy
Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została kol. Justyna Kowalczyk
z Puław, najlepszym zawodnikiem kol. Grzegorz Rzymowski z Łukowa. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz pamiątkowe kubki.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za grę „fair play” i emocjonującą walkę. Dziękujemy również dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II za udostępnienie obiektów sportowych i wsparcie organizacyjne.
Zdjęcia zobacz tutaj.
Strona 1 z 23 1 2 3 4 > >>

Warto

Zarząd

Głos
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006